Huggeblok til at kløve brænde
Den nemmeste måde at få kløvet brænde på er at købe et brændetårn hos fyr-selv.dk.
Men hvis du har lidt brænde derhjemme, som skal kløves for at tørre og komme i brændeovnen har du brug for en god huggeblok.
Og vi har en helt perfekt en af slagsen, 50 cm i højden og cirka 35 cm bred. Huggeblokken leveres på ½-palle og prisen er inklusive levering.
Lavet af et naturprodukt
Da træstubbene er et naturmateriale, vil der være forskel på hver enkelt stamme. Træstubbene er ca. Ø35 cm. x 50 cm høje men kan variere lidt i størrelsen.
Vi kan derfor ikke garantere helt ens stammer, da både vægten og diameter og højde er forskelligt fra træstamme til træstamme.
| Varenummer: | 5700101 |
|---|---|
| Mærke: | BMB |
Om BMB
Danske BMB leverer en bred palette af praktiske haveprodukter. Nøgleord er kvalitet og værdi for pengene - din garanti for de bedste produkter på markedet. BMB tilbyder blandt andet fiber- og ukrudtsduge, højbede, sphagnum, brændeprodukter og meget andet.
Se flere varer fra BMBFragtpriserne beregnes ud fra hvor meget du køber